⸻   miasteczko portowe

Miastowśród Jezior

Mikołajki są uroczym, portowym miasteczkiem, gdzie latem tętni życie.
Jest tu mnóstwo kawiarenek nad samym jeziorem, restauracji, gdzie zjesz rybę prosto z patelni, są pijalnie czekolady, dania włoskiej kuchni, lokalne piwa kraftowe czy obiady serwowane na pokładzie statku.

Latem odbywa się Lokalny Targ Dobrego Jedzenia, gdzie można kupić swojskie przetwory, ręcznie robiony chleb, ser, wędliny.

⸻   pod gwiazdami

MazurskieNiebo

Mazury to jedno z najczystszych miejsc w Polsce, gdzie nigdy nie ma smogu. Ogromne połacie lasów i tysiące jezior sprawiają, że oddycha się tu czystym, bogatym w tlen powietrzem.

Powietrze jest przejrzyste, dlatego nocą można bez końca spoglądać na niebo pełne gwiazd.

⸻   zabawa i kultura

Koncertyi Zabawa

Przez całe lato odbywają się tu koncerty, występy gwiazd sceny polskiej i światowej, a także różnego rodzaju widowiskowe energetyczne imprezy rozrywkowe.

Rokrocznie odbywa się Festiwal Muzyki Szanty na pływającej scenie, a Strongmani zmagają się z niewyobrażalnymi ciężarami w walce o zwycięstwo.

⸻   adrenalina

RajdPolski

Niesamowicie widowiskowa, kultowa już impreza – wyścig rajdowych samochodów WRC na ponad 200 kilometrach szutrowych tras wokół Mikołajek, wśród mazurskich lasów i jezior.

Rokrocznie gromadzi się w Mikołajkach elita europejskich kierowców rajdowych. by wziąć udział w emocjonującym rajdzie.

Emocje i wspaniałe przeżycia gwarantowane.

żeglowanie po Mazurach

⸻   nad jeziorami

Relaksi Przygoda

Jeziora są tu wszędzie – wokół Mikołajek i w samym miasteczku możesz do woli korzystać z uroków wypoczynku na wodzie.

Dla tych, co chcą przeżyć niesamowitą przygodę polecamy rejs żaglówką, wyprawę statkiem na największe jezioro Polski – jezioro Śniardwy, przejażdżki łodzią motorową, Solemaranem, rowerem wodnym czy skuterem.

W Mikołajkach jest też duża plaża, z placem zabaw dla dzieci, pomostami i opieką ratowników.

⸻   mazurska przyroda

Bliskodo Lasu

Wokół Mikołajek są lasy idealne na spacery i wyprawy rowerowe. Jest tutaj wiele pięknych tras wiodących przez malownicze zakątki Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Dla miłośników zwierząt polecamy wyprawę do Parku Dzikich Zwierząt, gdzie można zobaczyć żyjące jak w naturalnym środowisku rysie, łosie, wilki, sarenki, czy inne zwierzęta, które można spotkać w mazurskich lasach.

sarenka